Αθλητής του bodybuilding ήταν στα νιάτα του ο Αρτέμης Σώρρας και μάλιστα είχε λάβει μέρος και σε διαγωνισμούς.
Η πρώτη του συμμετοχή ήταν για τον τίτλο του WABBA Μίστερ Πελοπόννησος το 1987, στην κοντή κατηγορία των Τζούνιορς, ωστόσο έχασε γιατί δεν ήξερε να ποζάρει.
Σύμφωνα με δημοσίευμα της εποχής, ο Αρτέμης Σώρρας, αν και πρωτοεμφανιζόμενος, ήταν μυώδης, γραμμωμένος, με πολύ καλή πλάτη και χέρια, ωστόσο το ποζάρισμά του δεν ήταν όσο καλό θα έπρεπε.
Η φωτογραφία είναι από τον διαγωνισμό στις 25 Απριλίου 1987 στο Δημοτικό Θέατρο Πατρών.
![Οταν ο Αρτέμης Σώρρας ήταν bodybuilder και διεκδικούσε τον τίτλο του Μίστερ Πελοπόννησος [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/swrras-bodyb-mesa.jpg?itok=nkCwxhKT)
![Οταν ο Αρτέμης Σώρρας ήταν bodybuilder και διεκδικούσε τον τίτλο του Μίστερ Πελοπόννησος [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/swrras-body-1.jpg?itok=ar_cqsKb)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο