Δύο ασθενείς και μία έγκυος με προβλήματα κύησης από νησιά του Αιγαίου μεταφέρθηκαν με ασφάλεια σε νοσοκομεία, με ελικόπτερα της Αεροπορίας Στρατού.
Συγκεριμένα, ελικόπτερο CH-47D μετέφερε τον έναν ασθενή και την έγκυο από την Κάσο στο Ηράκλειο, ενώ ελικόπτερο NH-90 μετέφερε τονέτερο ασθενή από τη Νάξο στην Αθήνα.
![Η Αεροπορία Στρατού στο πλευρό των πολιτών: Αεροδιακομιδές δύο ασθενών και μίας εγκύου [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/aeroporia_statouok.jpg?itok=-XdT6awD)
Οι αερομμεταφορές έγιναν ύστερα από αιτήματα του ΕΚΑΒ.
![Η Αεροπορία Στρατού στο πλευρό των πολιτών: Αεροδιακομιδές δύο ασθενών και μίας εγκύου [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/aeroporia_stratouok1.jpg?itok=2hIdxk8W)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο