Εν μέσω συνεχών απεργιακών κινητοποιήσεων στην ΕΡΤ, η παρουσιάστρια του κεντρικού δελτίου ειδήσεων της κρατικής τηλεόρασης, Έλλη Στάη, περιμένει τη συνεδρίαση του ΔΣ του καναλιού, προκειμένου να μάθει πώς διαγράφεται το επαγγελματικό της μέλλον.
Η δημοσιογράφος, το συμβόλαιο της οποίας λήγει στις 30 Ιανουαρίου, μίλησε στο περιοδικό PEOPLE, σημειώνοντας: «Εγώ δεν είμαι συμβασιούχος, αλλά ανήκω στην κατηγορία του Προσωπικού Ειδικών Θέσεων. Κατά συνέπεια για μένα, όπως και για άλλα εσωτερικά θέματα της κρατικής τηλεόρασης, θα αποφανθεί το Δ.Σ., που πιστεύω ότι κάποια στιγμή μέσα στο μήνα θα συνεδριάσει. Έως τότε δεν γνωρίζω κάτι περισσότερο».
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο