Champions League: Η Παρί διέσυρε την Μπαρτσελόνα (4-0) - iefimerida.gr

Champions League: Η Παρί διέσυρε την Μπαρτσελόνα (4-0)

Φωτογραφία: AP/ Francois Mori

Μία από τις χειρότερες ήττες της σε ευρωπαϊκές αναμετρήσεις γνώρισε η Μπαρτσελόνα, με την Παρί να την διασύρει (4-0), στην πρώτη αναμέτρηση για την φάση των 16 του Champions League, στη γαλλική πρωτεύουσα.

Με γκολ των Ντι Μαρία (18', 55'), Ντράξλερ (40') και Καβάνι (71'), η Παρί- που κυριάρχησε σε όλο το παιχνίδι- πήρε τεράστιο προβάδισμα ενόψει του επαναληπτικού, στις 8 Μαρτίου.

Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς για τους «16», ο Κώστας Μήτρογλου έδωσε τη νίκη στη Μπενφίκα απέναντι στην Ντόρτμουντ, στο τρίτο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου.

Την Τετάρτη, η Μπάγερν Μονάχου υποδέχεται την Αρσεναλ και η Ρεάλ αντιμετωπίζει στη Μαδρίτη τη Νάπολι.