NBA: Σπουδαία εμφάνιση από τον Κώστα Κουφό -Νίκη με ανατροπή για τους Σακραμέντο Κινγκς [βίντεο] - iefimerida.gr

Φωτογραφία: AP

Μια εμφάνιση αντάξια των ικανοτήτων του έκανε ο Κώστας Κουφός, τα ξημερώματα της Τετάρτης (11/1).

Μπορεί οι Κινγκς να βρέθηκαν κάποια στιγμή να χάνουν και με 18 πόντους διαφορά από τους Πίστονς, ωστόσο ο Έλληνας σέντερ ήταν αυτός που έκανε τη διαφορά στην τελευταία περίοδο.

Ο παίκτης του Σακραμέντο πέτυχε τους 10 από τους 12 πόντους του στην τελευταία περίοδο (σ.σ. κατέγραψε συνολικά 5/7 σουτ, 2/2 βολές, 8 ριμπάουντ και 1 τάπα) και οδήγησε την ομάδα του στην επικράτηση με 100-94.

KOSTA SAID NAH pic.twitter.com/zmRp1nOubH

Με πυρετό ο Αντετοκούνμπο

Φανερά επηρεασμένος από τον πυρετό ο Γιάννης Αντετοκούμπο αγωνίστηκε 9 μόλις λεπτά στο παιχνίδι των Μπακς με τους Σπερς. Μάλιστα με 0/3 σουτ, 2 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 τάπα, κατέγραψε μόλις το τρίτο ματς στην καριέρα του στο NBA που δεν σκόραρε ούτε έναν πόντο.

Για την ιστορία, η ομάδα του... Greek Freak πέτυχε μια σπουδαία νίκη με 109-107.