Απίθανο φαντάζει το ενδεχόμενο διεξαγωγής του αγώνα στο «Κλεάνθης Βικελίδης» ανάμεσα στον Άρη και τον Ολυμπιακό εξαιτίας του παγωμένου αγωνιστικού χώρου.
Η ΠΑΕ Αρης δημοσίευσε μια φωτογραφία στα social media, η οποία δείχνει και το ακριβές μέγεθος του προβλήματος.
Ο αγωνιστικός χώρος έχει καλυφθεί από χιόνι και με τις χαμηλές θερμοκρασίες που επικρατούν, πολύ δύσκολα θα διεξαχθεί η αναμέτρηση.
Η διοίκηση μάλιστα του Άρη κατέθεσε αίτημα αναβολής στην ΕΠΟ, με τον Ολυμπιακό να μην είναι αρνητικός σε αυτό το ενδεχόμενο αφού πρώτο ρόλο παίζει πάντα η σωματική ακεραιότητα των ποδοσφαιριστών.
![Προς αναβολή και το Αρης-Ολυμπιακός λόγω της κακοκαιρίας [εικόνα] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/aris_20.jpg?itok=FRu72g11)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο