Την υπουργό Διοικητικής Όλγα Γεροβασίλη στο γραφείο της επισκέφτηκε η Πανηπειρωτική Συνομοσπονδία Ελλάδος.
Στην επίσκεψη συμμετείχε η χορωδία της Πανηπειρωτικής με κλαρίνο και ηπειρώτικο λαούτο. Οι συντοπίτες της Ηπειρώτισσας υπουργού τής έψαλαν παραδοσιακά κάλαντα και το γλέντι... άναψε και η υπουργός το έριξε στον χορό.
![Ο χορός της Γεροβασίλη στο υπουργείο -Της έψαλαν παραδοσιακά κάλαντα [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/kala8.jpg?itok=hWsAYdSz)
![Ο χορός της Γεροβασίλη στο υπουργείο -Της έψαλαν παραδοσιακά κάλαντα [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/kala1_1.jpg?itok=YU4pHlEj)
![Ο χορός της Γεροβασίλη στο υπουργείο -Της έψαλαν παραδοσιακά κάλαντα [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/kala2_1.jpg?itok=Xx3l6bjm)
![Ο χορός της Γεροβασίλη στο υπουργείο -Της έψαλαν παραδοσιακά κάλαντα [εικόνες] | iefimerida.gr 3](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/kala3_0.jpg?itok=jGswRvFZ)
![Ο χορός της Γεροβασίλη στο υπουργείο -Της έψαλαν παραδοσιακά κάλαντα [εικόνες] | iefimerida.gr 4](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/kala85.jpg?itok=ojRc8aXy)
«Όλοι μαζί θα τα καταφέρουμε» είπε η υπουργός Διοικητικής Ανασυγκρότησης, Όλγα Γεροβασίλη υποδεχόμενη την Πανηπειρωτική Συνομοσπονδία Ελλάδος. Παρόντες ήταν οι διευθυντές του υπουργείου, ο σύλλογος εργαζομένων και ο γενικός διευθυντής Γρηγόρης Θεοδωράκης.
«Μακρύς και επίπονος ο δρόμος. Θα παλέψουμε με όλες μας τις δυνάμεις για να βγάλουμε τη χώρα από την κρίση με την κοινωνία όρθια», είπε η Όλγα Γεροβασίλη. «Έχουμε εμπιστοσύνη στη συντοπίτισσά μας», απάντησε ο πρόεδρος της Πανηπειρωτικής. «Όλοι μαζί θα τα καταφέρουμε», ανταπάντησε η υπουργός.
Η κ. Γεροβασίλη επισκέφτηκε και τα υπουργεία των υπαλλήλων στο υπουργείο για να ανταλλάξει ευχές.
Φωτογραφίες: Eurokinissi-ΣΤΕΛΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΥ