Την καθιερωμένη επίσκεψη στους κοινοβουλευτικούς συντάκτες έκανε ο γραμματέας της Κοινοβουλευτικής Ομάδας της Δημοκρατικής Συμπαράταξης Βασίλης Κεγκέρογλου, καθώς σήμερα κλείνει η Βουλή για τις γιορτές.
Ο βουλευτής Ηρακλείου τους προσέφερε παραδοσιακά προϊόντα της Κρήτης: Καλιτσούνια, δίπλες και τσικουδιά. Αφού ευφράνθηκαν και γλυκάθηκαν οι δημοσιογράφοι, ο Β. Κεγκέρογλου τους είπε και τα δυσάρεστα νέα: «Αυτή είναι και η τελευταία φορά που σας φέρνω τσικουδιά, γιατί από τον Ιανουάριο εφαρμόζονται τα μέτρα ΣΥΡΙΖΑ με τον φόρο στους μικρούς παραγωγούς και θα γίνει πανάκριβο».
Τουλάχιστον θα μείνουν τα γλυκά...
![Ο Κεγκέρογλου κέρασε τσικουδιά στη Βουλή: Η τελευταία που φέρνω, από Γενάρη μπαίνει ο φόρος ΣΥΡΙΖΑ | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/keg1.jpg?itok=OcuCG5oe)
![Ο Κεγκέρογλου κέρασε τσικουδιά στη Βουλή: Η τελευταία που φέρνω, από Γενάρη μπαίνει ο φόρος ΣΥΡΙΖΑ | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/keg2.jpg?itok=qfL-XtOg)
![Ο Κεγκέρογλου κέρασε τσικουδιά στη Βουλή: Η τελευταία που φέρνω, από Γενάρη μπαίνει ο φόρος ΣΥΡΙΖΑ | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/keg3.jpg?itok=PWdyOtZ7)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο