Σώθηκε στο τέλος πάλι με γκολ του Ράμος – 35 ματς αήττητη η Ρεάλ [βίντεο] - iefimerida.gr

Σώθηκε στο τέλος πάλι με γκολ του Ράμος – 35 ματς αήττητη η Ρεάλ [βίντεο]

Ο άνθρωπος της τελευταίας στιγμής στη Ρεάλ Μαδρίτης είναι ένας. Ο Σέρχιο Ράμος ήταν πάλι εκεί για να σώσει την ομάδα του και να της δώσει τη νίκη απέναντι στην Ντεπορτίβο Λα Κορούνια.

Η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν παρέμεινε για 35ο συνεχόμενο παιχνίδι αήττητη αφού αν και βρέθηκε να χάνει από την Ντεπορτίβο Λα Κορούνια μέσα στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» πήρε τελικά τη νίκη με σκορ 3-2.

Ο Μαριάνο ήταν αυτός που ισοφάρισε σε 2-2 για να έρθει ο Σέρχιο Ράμος όπως και στο ντέρμπι με την Μπαρτσελόνα, για να σκοράρει στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Ρεάλ με αυτό τον τρόπο έσπασε το δικό της ρεκόρ που κρατούσε από την εποχή που στον πάγκο της καθόταν ο Λίο Μπενάκερ.

Η «βασίλισσα» παρατάχθηκε χωρίς τους Μπενζεμά, Μόντριτς και Κριστιάνο Ρονάλντο όμως κατάφερε έστω και με αυτό τον τρόπο να διατηρήσει το +6 από την Μπαρτσελόνα.