Ενας πρώην παίκτης της Παναχαϊκής είναι ανάμεσα στους 145 που συνελήφθησαν, στη μεγάλη υπόθεση διακίνησης ναρκωτικών στην Αθήνα.
Η αστυνομία έδωσε το Σάββατο στη δημοσιότητα τα στοιχεία και τις φωτογραφίες τους. Ανάμεσα στους συλληφθέντες είναι ο Θεόδωρος Σίδας. Σύμφωνα με το sport24, ο 31χρονος είχε παίξει με τη φανέλα της Παναχαϊκής, στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, τη σεζόν 2006-2007. Μία σεζόν νωρίτερα, είχε παίξει στο Μοσχάτο, ενώ μετά από την Πάτρα βρέθηκε στον Αχαρναϊκό. Τη σεζόν 2010-2011 φόρεσε τη φανέλα του Ωρωπού.
Στους 145 που συνελήφθησαν έχει ασκηθεί ποινική δίωξη για τα κακουργήματα της συγκρότησης-ένταξης-διεύθυνσης εγκληματικής οργάνωσης και διακίνησης ναρκωτικών ουσιών από κοινού και κατ' εξακολούθηση στο πλαίσιο εγκληματικής οργάνωσης.
![Πρώην παίκτης της Παναχαϊκής ανάμεσα στους 145 του καρτέλ ναρκωτικών της Αθήνας [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/sidas.4.12.1.jpg?itok=FydKt9d-)
![Πρώην παίκτης της Παναχαϊκής ανάμεσα στους 145 του καρτέλ ναρκωτικών της Αθήνας [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/sidas.4.12.2.jpg?itok=hPr0js9U)