Το… γύρισε και κέρδισε – Διπλό του Ολυμπιακού στο Καυταντζόγλειο - iefimerida.gr

Το… γύρισε και κέρδισε – Διπλό του Ολυμπιακού στο Καυταντζόγλειο

Παρότι βρέθηκε να χάνει, ο Ολυμπιακός έκανε την ανατροπή στο β’ ημίχρονο και νίκησε με 2-1 τον Ηρακλή στο Καυταντζόγλειο.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης έκανε το 1-0 με τον Περόνε στο 6’, αλλά στην επανάληψη ο Τσόρι με πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1 (55’). Ο Μπέντο έριξε στο ματς τον Ιντέγε και ο φορ του ΟΣΦΠ έβαλε το γκολ της νίκης (71’) στο για το 2Χ2 στο πρωτάθλημα. Στο 90' αποβλήθηκε ο Ιντζόγλου με δεύτερη κίτρινη, ενώ ήταν και ο παίκτης που είχε κάνει το πέναλτι.

Παίζοντας πολύ έξυπνα και χτυπώντας σε καίρια σημεία (12’, 90’+3’), ο Παναιτωλικός επικράτησε 2-0 του απογοητευτικού Ατρομήτου στο Περιστέρι και πλέον ο Τραϊανός Δέλλας δεν πρέπει να νιώθει τόσο άνετα στη θέση του. Μιγκέλ Ροντρίγκες (13’, 90’) και Ουάρντα τα γκολ των φιλοξενούμενων.

Η Κέρκυρα άφησε πίσω την κακή εμφάνιση της πρεμιέρας και την ήττα με 1-0 από τον Πλατανιά στο σπίτι της και με καλή εμφάνιση σε γενικές γραμμές επικράτησε 2-0 της ΑΕΛ στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής της Super League, πετυχαίνοντας τα δύο της τέρματα στο πρώτο μέρος (24’ Ντουαλά, 39’ Επστάιν).