Στο Καυτανζόγλειο Στάδιο της Θεσσαλονίκης βρίσκεται ο Αλέξης Τσίπρας, ο οποίος θα παρακολουθήσει τον φιλικό αγώνα ανάμεσα σε βετεράνους ποδοσφαιριστές Ελλάδας και Ρωσίας.
Πριν από την έναρξη του αγώνα βραβεύτηκαν δύο μεγάλοι ποδοσφαιριστές, ο Βασίλης Χατζηπαναγής και ο αρχηγός της ρωσικής ομάδας. Στον αγώνα παίζουν και ο Θοδωρής Ζαγοράκης, ο υφυπουργός Εξωτερικών Δημήτρης Μάρδας και ο Ρώσος αναπληρωτής πρωθυπουργός, Αρκάντι Ντβορκόβιτς. Ο αγώνας διεξάγεται στο πλαίσιο της 81ης ΔΕΘ και των παράλληλων εκδηλώσεων της ρωσικής συμμετοχής.
![Ο Τσίπρας... παίζει μπάλα -Στο φιλικό ματς παλαιμάχων Ελλάδας-Ρωσίας [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/tsip_9.jpg?itok=PWmwfrdT)
Ο ίδιος ο Αλέξης Τσίπρας ανέβασε στο Twitter το ακόλουθο μήνυμα, συνοδευόμενο από δύο φωτογραφίες: «Με τον @advorkovich βραβεύουμε τον μεγάλο Βασίλη Χατζηπαναγή στο περιθώριο φιλικού αγώνα βετεράνων Ελλάδας-Ρωσίας».
![Ο Τσίπρας... παίζει μπάλα -Στο φιλικό ματς παλαιμάχων Ελλάδας-Ρωσίας [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/tsiprasbala.jpg?itok=KssC4AHo)
![Ο Τσίπρας... παίζει μπάλα -Στο φιλικό ματς παλαιμάχων Ελλάδας-Ρωσίας [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/tsiprasbala1.jpg?itok=JH4twVGn)