Σε ακόμη ένα μαγαζί μπαίνει «λουκέτο» για δύο ημέρες, λόγω φορολογικών παραβάσεων.
Αυτή την φορά σε γνωστό μπαρ της Κηφισιάς το απόγευμα του Σαββάτου μετέβησαν άνδρες της Εφορίας προκειμένου να το σφραγίζουν για το Σαββατοκύριακο καθώς πιάστηκε να μην έχει εκδώσει αποδείξεις με αποτέλεσμα να φοροδιαφεύγει.
Σύμφωνα με πληροφορίες από της Γενικής Γραμματείας Δημοσιών Εσόδων, την Παρασκευή το βράδυ το μαγαζί το είχαν επισκεφτεί εφοριακοί οι οποίοι κάθισαν ακριβώς μπροστά από την ταμειακή μηχανή και διαπίστωσαν πως δεν κόπηκαν 30 αποδείξεις για το διάστημα το οποίο ήταν εκεί. Το πρόστιμο που επιβλήθηκε στον ιδιοκτήτη για την μη εκδώσει των αποδείξεων ανήλθε στα 250 ευρώ.
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο