Ενα τεράστιο πανό στο Λευκό Πύργο κρέμασαν μέλη του ΠΑΜΕ δίνοντας το εναρκτήριο λάκτισμα για τις κινητοποιήσεις ενόψει ΔΕΘ.
Το τεραστίων διαστάσεων πανό καλύπτει σχεδόν το μισό μήκος του Λευκού Πύργου, αναγράφεται το σύνθημα «Κανένας συμβιβασμός με τη φτώχεια και τη μίζερη ζωή.»
![Διαμαρτυρία του ΠΑΜΕ με τεράστιο πανό στον Λευκό Πύργο [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/pame_4.jpg?itok=9dAq4zUa)
Τα μέλη του ΠΑΜΕ πραγματοποιήσαν το πρωί συμβολική κατάληψη.
![Διαμαρτυρία του ΠΑΜΕ με τεράστιο πανό στον Λευκό Πύργο [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/pame1_4.jpg?itok=uoc-SHah)
Με τον τρόπο αυτόν τα μέλη του ΠΑΜΕ απηύθυναν κάλεσμα στους πολίτες να συμμετάσχουν στο συλλαλητήριο που διοργανώνεται το Σάββατο, 10 Σεπτεμβρίου, στις 6 το απόγευμα, την ημέρα των εγκαινίων της 81ης Διεθνούς Εκθέσεως Θεσσαλονίκης, στην πλατεία Αριστοτέλους.
![Διαμαρτυρία του ΠΑΜΕ με τεράστιο πανό στον Λευκό Πύργο [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/pame2_6.jpg?itok=ttiEc7Sh)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο