Ισοπαλία για τον ΠΑΟΚ (2-2) στη Βέροια - iefimerida.gr

Ισοπαλία για τον ΠΑΟΚ (2-2) στη Βέροια

Την κατάσταση της ομάδας του τσέκαρε ο Βλάνταν Ιβιτς στο φιλικό του ΠΑΟΚ στη Βέροια.

Ο «δικέφαλος του Βορρά» παρότι προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, πλήρωσε το κακό ξεκίνημα στο δεύτερο και οι γηπεδούχοι τον τιμώρησαν παίρνοντας την ισοπαλία, 2-2.

Το σκορ στην Ημαθία άνοιξε ο Κάμπος στο 26ο λεπτό, έπειτα από όμορφο συνδυασμό των Κάνιας-Κλάους-Περέιρα. Τα τέρματα της ομάδας του Βλάνταν Ίβιτς διπλασίασε στο 32’ ο Αθανασιάσης με κεφαλιά, ύστερα από ασίστ του σκόρερ του πρώτου γκολ. Σε γενικές γραμμές η εικόνα του ΠΑΟΚ στα πρώτα 45λεπτά ήταν πολύ θετική, όμως το ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο δεν ήταν ανάλογο. Οι παίκτες του Αλέκου Βοσνιάδη μπήκαν καλύτερα και μέσα σε τέσσερα λεπτά ισορρόπησαν, βρίσκοντας δίχτυα με τους Καπετάνο (52’) και Παπαδόπουλο (56’).