Κέρδισε η ΑΕΚ (0-2 την Κορόνα Κίελτσε) και περιμένει μεταγραφές - iefimerida.gr

Κέρδισε η ΑΕΚ (0-2 την Κορόνα Κίελτσε) και περιμένει μεταγραφές

Το 2/2 έκανε η ΑΕΚ στα φιλικά της επί πολωνικού εδάφους.

Η Ένωση νίκησε με σκορ 2-0 την Κορόνα Κίελτσε (10η πέρσι στο εγχώριο πρωτάθλημα) στην «Kolporter Arena».

Αρκετά ζωηρή ήταν οι «κιτρινόμαυροι» στο πρώτο ημίχρονο. Έβγαλαν αρκετές ευκαιρίες (ο Μπακασέτας έπαιξε φορ) με μεγαλύτερη το δοκάρι του Μάνταλου στο 31’, ενώ δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα στα μετόπισθεν. Τον απόλυτο έλεγχο είχαν στο δεύτερο 45λεπτο οι παίκτες του Κετσπάγια, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με γκολ του Μάνταλου (65΄) και στη συνέχεια αφού λύθηκαν διπλασίασαν τα τέρματά τους με πλασέ του Χρήστου Αραβίδη (75’).

Μετά το τέλος του αγώνα ο Τιμούρ Κετσπάγια επανέλαβε ότι περιμένει μεταγραφές, την στιγμή που σε 19 ημέρες η ΑΕΚ παίζει το πρώτο επίσημο ματς και υπάρχει κενό στον σέντερ φορ. Τέλος, η Original 21 Λονδίνου φώναξε αρκετά συνθήματα για την διοίκηση για μεταγραφές και επενδύσεις.