Με τον δικό της τρόπο σχολίασε η Ελενα Παπαρίζου τη νίκη της Ουκρανίας στον 61ο διαγωνισμό της Ουκρανίας.
Με μία ανάρτησή της στο Facebook η Ελληνίδα τραγουδίστρια που το 2005 βρέθηκε στην πρώτη θέση του ευρωπαϊκού διαγωνισμού, έδωσε τα συγχαρητήριά της στη Τζαμάλα γράφοντας τα εξής: «Η Eurovision ήταν ένας διαγωνισμός που ξεκίνησε μετά το Β´Παγκόσμιο Πόλεμο, με σκοπό να ενώσει τον κόσμο. Κι αυτό το μήνυμα έστειλε απόψε. Go Ukraine!».
![Το μήνυμα της Ελενας Παπαρίζου για τη νίκη της Ουκρανίας στη Eurovision [εικόνα] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/papa1_22.jpg?itok=fdDcdBIM)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο