Σε πάρτι κρεατοφαγίας αλλά και χορτοφαγίας, υπό τον τίτλο «Φανερό Δείπνο», καλεί η Ένωση Αθέων τη Μεγάλη Παρασκευή, υπό τη μορφή εκδήλωσης στο Facebook.
Σημειώνουν στην πρόσκλησή τους ότι «απέχουμε μόνο από το πένθος και τη νηστεία και όχι από τη λογική, και ειδικά όχι με βάση εντολές εκπροσώπων υποτιθέμενων υπερφυσικών όντων».
![Η Ενωση Αθεων διοργανώνει πάρτι κρεατοφαγίας τη Μ. Παρασκευή -Το ονομάζει «φανερό δείπνο» | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/2016-04/faneros_deipnos_ok.jpg?itok=VJQ3ZOg-)
Ολόκληρη η ανακοίνωση τους:
![Η Ενωση Αθεων διοργανώνει πάρτι κρεατοφαγίας τη Μ. Παρασκευή -Το ονομάζει «φανερό δείπνο» | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/2016-04/faneros_deipnos_1ok.jpg?itok=KTd-yBpE)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο