Με χρυσό σκόρερ τον Πέτρο Μάνταλο στο 73' η ΑΕΚ κέρδισε 1-0 τον Ατρόμητο στον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου και έχει το προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό της 7ης Μαϊου.
Η Ενωση στην δεύτερη... πρεμιέρα του Στέλιου Μανωλά στον πάγκο της ΑΕΚ και μία ημέρα μετά την φυγή του Πογιέτ έκανε το πρώτο βήμα πρόκρισης και περιμένει να κάνει και το 2ο στον επαναληπτικό στο Περιστέρι την Μεγάλη Τρίτη.
Κυριαρχώντας απόλυτα στο άδειο ΟΑΚΑ και εκμεταλλευόμενη ένα γκολ του μεταμορφωμένου (και λόγω της μετατόπισής του σε ρόλο επιτελικού) Μάνταλου, η ομάδα του Στέλιου Μανωλά θα μπορούσε να έχει πάρει ακόμα μεγαλύτερο προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Κυπέλλου.
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο