Στο απορριμματοφόρο ανέβηκε δήμαρχος του νομού Φθιώτιδας προκειμένου να γίνει η αποκομιδή των σκουπιδιών στη πόλη του.
Εξηγεί πως ήταν η μοναδική λύση από την στιγμή που η Επίτροπος του Ελεγκτικού Συνεδρίου αρνήθηκε να εγκρίνει τις πληρωμές των συμβασιούχων της καθαριότητας του Δήμου.
![Φθιώτιδα: Δήμαρχος μαζεύει μόνος του τα σκουπίδια [εικόνες & βίντεο] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/mesa_1_8.jpg?itok=nlguglxz)
Η επίτροπος έκρινε μη νόμιμη την πρόσληψη υπαλλήλων καθαριότητας στο Δήμο Αμφίκλειας Ελάτειας αναγκάζοντας τον δήμαρχο κ.Γιώργο Γώγο να προβεί σε αυτή την ενέργεια.
Ο Δήμαρχος κ. Γώγος κατά την διαδικασία περισυλλογής των απορριμμάτων
O δήμαρχος εξηγεί πως αυτή ήταν η μοναδική λύση από την στιγμή που η Επίτροπος του Ελεγκτικού Συνεδρίου αρνήθηκε να εγκρίνει τις πληρωμές των συμβασιούχων της καθαριότητας.
![Φθιώτιδα: Δήμαρχος μαζεύει μόνος του τα σκουπίδια [εικόνες & βίντεο] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/mesa_2_7.jpg?itok=sLMuENPv)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο