Εναν χαλαρό περίπατο στην παραλία και στο λιμάνι της Σμύρνης έκαναν οι Πρωθυπουργοί Τουρκίας και Ελλάδας.
Μετά την συνέντευξη Τύπου αποφάσισαν να χαλαρώσουν λίγο. Κάποια στιγμή ο Αχμέτ Νταβούτογλου σταμάτησε σε έναν κουλουρτζή, αγόρασε δύο κουλούρια και προσέφερε το ένα στον Αλέξη Τσίπρα. Ο Ελληνας πρωθυπουργός έδειξε να απολαμβάνει το «simit» όπως αποκαλούν στην άλλη όχθη του Αιγαίου το κουλούρι.
![Ο Νταβούτογλου κέρασε κουλούρι τον Τσίπρα στην παραλία της Σμύρνης [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/koulouri.jpeg?itok=Rg33YFcV)
![Ο Νταβούτογλου κέρασε κουλούρι τον Τσίπρα στην παραλία της Σμύρνης [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/koulouri1.jpeg?itok=w4KJ4008)
![Ο Νταβούτογλου κέρασε κουλούρι τον Τσίπρα στην παραλία της Σμύρνης [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/koulouri2_0.jpeg?itok=qnj920CL)
![Ο Νταβούτογλου κέρασε κουλούρι τον Τσίπρα στην παραλία της Σμύρνης [εικόνες] | iefimerida.gr 3](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/koulouri3.jpeg?itok=wsRimaD0)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο