Μεγαλούργησαν για σχεδόν μια 8ετία στον Παναθηναϊκό και σήμερα θα βρεθούν για τελευταία φορά αντίπαλοι στο παρκέ. Εκτός και αν η μοίρα παίξει το δικό της παιχνίδι ώστε Παναθηναϊκός και Φενέρμπαχτσε συναντηθούν στο Final-4 της Euroleague. Δημήτρης Διαμαντίδης και Ζέλικο Ομπράντοβιτς αγκαλιάστηκαν για μια τελευταία φορά, παραμονή του μεταξύ τους αγώνα στο ΟΑΚΑ.
Ο φωτογραφικός φακός ήταν εκεί για να μεταφέρει ζωντανά την στιγμή. Ο Διαμαντίδης υποδέχθηκε τον Ομπράντοβιτς στο ΟΑΚΑ με μια ζεστή αγκαλιά, σε μια φωτογραφία, η οποία κάνει το γύρο της Ευρώπης. Οι δυο τους θα βρεθούν για μια τελευταία φορά αντίπαλοι απόψε και κρατούν μια τελευταία αγκαλιά για το φινάλε του αγώνα.
![Διαμαντίδης και Ζοτς αντίπαλοι για τελευταία φορά - Η στοργική αγκαλιά [εικόνα] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/diamantidis_3.jpg?itok=YcLnIvxx)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο