Champions League: Πέρασε από το Κίεβο η Σίτι (1-3), ισοπαλία η Ατλέτικο στην Ολλανδία [βίντεο] - iefimerida.gr

Με δύο γκολ από το πρώτο ημίχρονο η Μάντσεστερ Σίτι πέρασε νικηφόρα από το Κίεβο εναντίον της Ντιναμό.

Οι Βρετανοί κέρδισαν με 3-1 με τον Αγκουέρο να σκοράρει στο 15' και τον Σίλβα στο 40', ενώ οι Ουκρανοί μείωσαν στο 59' με τον Μπουγιάλσκι. Τελικά ο Τουρέ στο 94' έκανε το τελικό 1-3. Αυτό σημαίνει ότι η Σίτι πήρε ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά του Champions League ενόψει του επαναληπτικού στο Μάντσεστερ.

Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς, η Ατλέτικο έπαιζε για 25 λεπτά (αποβλήθηκε ο Γκαστόν Περέιρο) με παίκτη παραπάνω αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει απέναντι στην Αϊντχόβεν και επιστρέφει στην Ισπανία με το 0-0 και περισσότερες πιθανότητες πρόκρισης στους «8».