Μία μητέρα και η κόρη της τσακώθηκαν με το γείτονα τους σε μία προσπάθεια να λύσουν τις διαφορές τους. Δεν περίμεναν όμως σε καμία περίπτωση ότι θα κατέληγαν στο νοσοκομείο. Η έντονη λογομαχία τους στην περιοχή του Πέτα Αχαΐας έφερε τον 47χρονο γείτονα εκτός εαυτού, με αποτέλεσμα να τις πυροβολήσει.
Ο δράστηςς πήρε μία κυνηγετική καραμπίνα και πυροβόλησε κατά της 42χρονης και της 18χρονης κόρη της με αποτέλεσμα να τραυματιστεί ελαφρά η μητέρα στα πόδια και η 18χρονη στην κοιλιά και διακομίστηκαν στο νοσοκομείο του Ρίου. Ο 47χρονος δράστης εξαφανίστηκε, αλλά οι αστυνομικοί του τμήματος Κάτω Αχαΐας τον εντόπισαν και τον παρέπεμψαν στην Εισαγγελία Πατρών.
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο