Ψεύτικο χαρακτήρισε το λογαριασμό της κόρης του, όπου αναρτήθηκε προκλητική φωτογραφία με ένα 500ευρω, το πρώην στέλεχος του ΣΥΡΙΖΑ Γιάννης Μηλιός.
Σε διάφορες εκπομπές που μίλησε το απόγευμα της Τρίτης, ο Γιάννη Μηλιός διευκρίνισε: «Ο λογαριασμός είναι ψεύτικος, αλλά δεν θέλω να σας μιλήσω άλλο γι' αυτό, είμαστε σε μία σύσκεψη».
Ο ίδιος χαρακτήρισε αδίκημα την αναπαραγωγή του ψεύτικου λογαριασμού και όπως είπε: “Το mil, δεν είναι mil, είναι miliou”.
Στην ερώτηση αν θα βγάλει κάποια ανακοίνωση, απάντησε: «Όταν επιληφθεί η ΓΑΔΑ, μόνο τότε».
Το σχόλιο του χρήστη του λογαριασμού “elian-mil” προκάλεσε κύμα αντιδράσεων στα social media και αναπαράχθηκε ως "προκλητική κίνηση της κόρης του Γιάννη Μηλιού, Ελιάνας", κάτι που ο κ. Μηλιός διέψευσε. Η φωτογραφία είχε τραβηχτεί στο Salon de Bricolage, ένα πριβέ εστιατόριο-κλαμπ στο Κολωνάκι, με το προκλητικό σχόλιο: «Πατριωτικό καθήκον: Ξοδεύω με σκοπό να στηρίξω την τοπική οικονομία».
H επίμαχη φωτογραφία που αναρτήθηκε στο Instagram στον λογαριασμό "eliana_mil", που πλέον είναι ανενεργός.
![Μηλιός για το... 500ευρω της κόρης του: «Ψεύτικος ο λογαριασμός στο instagram» | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/eliana_1_0.jpg?itok=O5lCrK1I)
Από παλιότερη ανάρτηση της Ελιάννας Μηλιού, σε διακοπές στο Gstaad της Ελβετίας:
![Μηλιός για το... 500ευρω της κόρης του: «Ψεύτικος ο λογαριασμός στο instagram» | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/ml_0003.jpg?itok=OaDnjyGR)