Την πρωτοχρονιάτικη πίτα στην Προεδρική Φρουρά έκοψε το μεσημέρι ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Προκόπης Παυλόπουλος.
Τον πρόεδρο της Δημοκρατίας συνόδευε ο υπουργός Εθνικής 'Άμυνας Πάνος Καμμένος.
Ο κ. Παυλόπουλος εξήρε το έργο και το συμβολισμό της Προεδρικής Φρουράς και συνολικότερα το έργο των Ενόπλων Δυνάμεων.
Από την πλευρά του, ο κ. Καμμένος διαβεβαίωσε τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας ότι οι Ένοπλες Δυνάμεις, παρά την οικονομική κρίση, διατηρούν υψηλό το ηθικό τους και βρίσκονται πάντοτε σε ετοιμότητα για να αντιμετωπίσουν κάθε πρόκληση ώστε να εξασφαλίσουν την εθνική κυριαρχία και την εδαφική ακεραιότητα της χώρας.
Στην εκδήλωση ήταν παρούσα σύσσωμη η στρατιωτική ηγεσία των Ενόπλων Δυνάμεων.
![Την πρωτοχρονιάτικη πίτα στην Προεδρική Φρουρά έκοψε ο Προκόπης Παυλόπουλος [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/pavlopoulo-.jpg?itok=bzHNNWP_)
![Την πρωτοχρονιάτικη πίτα στην Προεδρική Φρουρά έκοψε ο Προκόπης Παυλόπουλος [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/pavlopoulos_upl568684e8696b1.jpg?itok=ofMqCHbR)
![Την πρωτοχρονιάτικη πίτα στην Προεδρική Φρουρά έκοψε ο Προκόπης Παυλόπουλος [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/pavlopoulosupl568684d162c33.jpg?itok=TPrBWgH8)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο