Ο Ολυμπιακός έκανε γνωστό πως εξαντλήθηκαν τα εισιτήρια για τον πρώτο αγώνα του Top-16 με την Μπαρτσελόνα την Τρίτη το βράδυ, δείγμα της… δίψας που επικρατούσε στον κόσμο για την πρεμιέρα των Πειραιωτών.
Οι παίκτες του Σφαιρόπουλου, λοιπόν, θα υποδεχθούν τους Καταλανούς σε ένα κατάμεστο ΣΕΦ με τους οπαδούς των πρωταθλητών Ελλάδας να δείχνουν έμπρακτα το πόσο κοντά βρίσκονται στη νέα προσπάθεια για να πάει και φέτος στο Final Four ο ΟΣΦΠ.
Παράλληλα, ο Ντάριους Τζόνσον-Οντομ είναι κι επισήμως παίκτης του Ολυμπιακού, καθώς υπέγραψε συμβόλαιο που θα τον κρατήσει στον Πειραιά ως το 2018. Ο 26χρονος Αμερικανός γκαρντ το βράδυ (22:45) αναμένεται στην Ελλάδα και το πρωί της Τρίτης (29/12) θα περάσει από τις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις για να τεθεί στη διάθεση του Γιάννη Σφαιρόπουλου.