Ενας τεράστιος βράχος που έχει αποκολληθεί από τον ορεινό όγκο λόγω κεραυνού κρέμεται πάνω από το Λεωνίδιο Κυνουρίας, απειλώντας το.
Ο δήμος Νότιας Κυνουρίας έχει ζητήσει ήδη τη συνδρομή της Περιφέρειας Πελοποννήσου για το θέμα, προκειμένου να εκτιμήσει την κατάσταση και να υπάρξει άμεση παρέμβαση ώστε να αποσοβηθούν όλοι οι κίνδυνοι.
![Ο βράχος που κρέμεται πάνω από τo Λεωνίδιο και «απειλεί» το χωριό [εικόνα] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/vraxos-kinouria.jpg?itok=34YRv-6o)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο