Προσωρινή διακοπή στο Αστέρας Τρίπολης-ΑΠΟΕΛ λόγω ρίψης καπνογόνων από τους Κύπριους - iefimerida.gr

Ο Αστέρας Τρίπολης κέρδιζε με 2-0 τον ΑΠΟΕΛ για το Europa League, ωστόσο οι Κύπριοι οπαδοί στο γήπεδο με την ρίψη καπνογόνων ανάγκασαν τον διαιτητή να διακόψει το ματς.

Οι φίλοι του ΑΠΟΕΛ πίσω από το ένα τέρμα περίπου στο 70' άρχισαν να πετούν φωτοβολίδες στο χορτάρι, οι παίκτες τους ζητούσαν να ηρεμήσουν, αλλά ο Αυστριακός διαιτητής Ντράχτα αποφάσισε να το διακόψει και μαζί με τις δύο ομάδες πήγε στα αποδυτήρια.

Περίπου 10 λεπτά μετά ο διαιτητής και οι δύο 11αδες του Αστέρα Τρίπολης και του ΑΠΟΕΛ γύρισαν στον αγωνιστικό χώρο για να ξεκινήσει εκ νέου το ματς για το τελευταίο 20λεπτο.

Δεδομένο πια ότι περιμένει πολύ βαριά τιμωρία την κυπριακή ομάδα στο υπόλοιπο του ομίλου του Europa League