«Η Ελλάδα έφτασε εδώ γιατί οι πολιτικοί δε λέμε χρόνια την αλήθεια» ανέφερε μεταξύ άλλων ο υποψήφιος πρόεδρος της ΝΔ Άδωνις Γεωργιάδης στο πλαίσιο της ομιλίας του σε στελέχη και φίλους του κόμματος στο ξενοδοχείο Ατλαντίς στο Ηράκλειο της Κρήτης.
Αναφερόμενος στην Νέα Δημοκρατία, είπε πως η ενότητα του κόμματος δεν κινδυνεύει αλλά σημείωσε: «Δεν είναι το παν η ενότητα. Ενότητα είχαμε και στις 21 Σεπτεμβρίου και χάσαμε με 7,5 μονάδες τις εκλογές».
![Αδωνις από την Κρήτη: Φτάσαμε ως εδώ γιατί οι πολιτικοί δεν λέμε την αλήθεια [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/adonis_crete.jpg?itok=VD2vk28Q)
Ο Αδωνις Γεωργιάδης επεσήμανε ότι «πρέπει να αντιστρέψουμε την ιδεολογική κυριαρχία της αριστεράς, αλλιώς δεν θα μπορούμε να κυβερνήσουμε».
![Αδωνις από την Κρήτη: Φτάσαμε ως εδώ γιατί οι πολιτικοί δεν λέμε την αλήθεια [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/adonis_crete1.jpg?itok=ekgcviWx)
![Αδωνις από την Κρήτη: Φτάσαμε ως εδώ γιατί οι πολιτικοί δεν λέμε την αλήθεια [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/2398898.jpg?itok=HHhsUZzH)
Στην εκδήλωση έδωσε το «παρών» ο βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας και τομεάρχης Υποδομών και Μεταφορών του κόμματος, Λευτέρης Αυγενάκης, ο πρώην βουλευτής Μ. Σενετέκης καθώς και πλήθος στελεχών και φίλων του κόμματος.
![Αδωνις από την Κρήτη: Φτάσαμε ως εδώ γιατί οι πολιτικοί δεν λέμε την αλήθεια [εικόνες] | iefimerida.gr 3](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/2398900.jpg?itok=Sw0n1j1V)
Ο υποψήφιος πρόεδρος της ΝΔ νωρίτερα συμμετείχε στη συνεδρίαση της ΝΟΔΕ Ηρακλείου αφού ολοκλήρωσε την περιοδεία του σε Ρέθυμνο και Χανιά.
![Αδωνις από την Κρήτη: Φτάσαμε ως εδώ γιατί οι πολιτικοί δεν λέμε την αλήθεια [εικόνες] | iefimerida.gr 4](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/2398899.jpg?itok=WbN0AryM)