Ο Αστέρας Τρίπολης προηγήθηκε στο ΓΣΠ αλλά μετά την διακοπή (για πρόβλημα στον φωτισμό του γηπέδου) ο ΑΠΟΕΛ ήταν ανώτερος και γύρισε το ματς 2-1, περιορίζοντας τις πιθανότητες πρόκρισης των Αρκάδων στην επόμενη φάση του Europa League.
Οι Αρκάδες αιφνιδίασαν με το γρήγορο γκολ του Λούι (8’), αλλά μετά τη διακοπή για πρόβλημα στον φωτισμό του γηπέδου, οι Κύπριοι πήραν τον έλεγχο και γύρισαν το ματς.
Το δοκάρι του Εφραίμ ήταν η προειδοποίηση, με τον Καβενάγκι να ισοφαρίζει από την άσπρη βούλα (45+9’) και ο Καρλάο με κεφαλιά (59’) διαμόρφωσαν το τελικό 2-1 στο ΓΣΠ.
Η βαθμολογία:
1. Σάλκε 7 (
2. Σπάρτα Πράγας 5
3. ΑΠΟΕΛ 3
4. Αστέρας Τρίπολης 1
Τα γκολ του αγώνα
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο