Ο Αδωνις Γεωργιάδης κατόρθωσε να κάνει θέμα την υποψηφιότητά του ως το τελευταίο λεπτό. Αρχισε να τρέχει σαν τρελός για να προλάβει να καταθέσει τα χαρτιά στα γραφεία της ΝΔ!
Τις 5 υπογραφές που του έλειπαν μάζεψε ο Αδωνις Γεωργιάδης και πλέον βρίσκεται και αυτός στην κούρσα της διεκδίκησης της προεδρίας της Νέας Δημοκρατίας.
Την είδηση γνωστοποίησε ο ίδιος μέσα από το Twiiter, γράφοντας χαρακτηριστικά: «Τις βρήκα, πάω».
![Μάζεψε τις 50 υπογραφές: Ο Αδωνις τρέχει με χίλια στη Συγγρού για να καταθέσει υποψηφιότητα [βίντεο] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/adonis2_0.png?itok=LlLmxD6y)
![Μάζεψε τις 50 υπογραφές: Ο Αδωνις τρέχει με χίλια στη Συγγρού για να καταθέσει υποψηφιότητα [βίντεο] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/adonis3.png?itok=baFV-rKV)
![Μάζεψε τις 50 υπογραφές: Ο Αδωνις τρέχει με χίλια στη Συγγρού για να καταθέσει υποψηφιότητα [βίντεο] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/adonisa_0.jpg?itok=LdBKWtqv)
Παρότι εμφανίστηκε 8 λεπτά μετά λήξη προθεσμίας η υποψηφιότητα του έγινε δεκτή.
Ο κ. Γεωργιάδης είχε ειδοποιήσει τηλεφωνικά τα μέλη της ΚΕ του κόμματος πως πηγαίνει στα γραφεία να καταθέσει τις υπογραφές.
Πληροφορίες αναφέρουν πως μπαίνοντας στο κτίριο ο κ. Γεωργιάδης φώναζε: «πού πάω για την υποψηφιότητα», με τους υπαλλήλους να λένε πως πρέπει να ανέβει στον τρίτο όροφο.
![Μάζεψε τις 50 υπογραφές: Ο Αδωνις τρέχει με χίλια στη Συγγρού για να καταθέσει υποψηφιότητα [βίντεο] | iefimerida.gr 3](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/adonis_35.jpg?itok=yswjBVVz)
«Οι πέντε υπογραφές μαζεύτηκαν τα τελευταία 20 λεπτά», δήλωσε ο κ. Γεωργιάδης και συνέχισε λέγοντας: «Ευχαριστώ την Εφορευτική Επιτροπή που δέχτηκε να εξετάσει την υποψηφιότητά μου παρότι καθυστέρησα μερικά λεπτά».
![Μάζεψε τις 50 υπογραφές: Ο Αδωνις τρέχει με χίλια στη Συγγρού για να καταθέσει υποψηφιότητα [βίντεο] | iefimerida.gr 4](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/adwnis-gewrgiadis-tweet.jpg?itok=67TMTrw-)
![Μάζεψε τις 50 υπογραφές: Ο Αδωνις τρέχει με χίλια στη Συγγρού για να καταθέσει υποψηφιότητα [βίντεο] | iefimerida.gr 5](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/adonis1.gif?itok=YcpUtEnp)
Φυσικά τα σχόλια στα social media άρχισαν να πέφτουν σαν βροχή:
- Προσπάθησε για τη νίκη ο Μπόλτ αλλά δεν τα κατάφερε.
![Μάζεψε τις 50 υπογραφές: Ο Αδωνις τρέχει με χίλια στη Συγγρού για να καταθέσει υποψηφιότητα [βίντεο] | iefimerida.gr 6](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/adonisa1.jpg?itok=5g35Th7Y)
![Μάζεψε τις 50 υπογραφές: Ο Αδωνις τρέχει με χίλια στη Συγγρού για να καταθέσει υποψηφιότητα [βίντεο] | iefimerida.gr 7](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/adonis-bold.jpg?itok=T2dKF-nN)
- Άκυρη κρίθηκε η υποψηφιότητα του Άδωνι Γεωργιάδη . Έτρεχε ντοπαρισμένος
- Μας έκανε πάλι περήφανους! #adonisforpresident #adonis
![Μάζεψε τις 50 υπογραφές: Ο Αδωνις τρέχει με χίλια στη Συγγρού για να καταθέσει υποψηφιότητα [βίντεο] | iefimerida.gr 8](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/adonis-sos.jpg?itok=c36uUnEd)