Την δική της χιουμοριστική αναφορά στο επεισόδιο με το λάστιχο στο βενζινάδικο (που είχε αποκαλύψει το iefimerida) και έγινε αφορμή και για προεκλογικό σποτ έκανε η Ζωή Κωνσταντοπούλου κατά τη διαδικτυακή της συνέντευξη απευθύνοντας παράλληλα κάλεσμα στήριξης στη Λαϊκή Ενότητα.
Μάλιστα, τόνισε χαρακτηριστικά: «Και το λάστιχο σας αλλάζουμε, αν έρθετε να μας ψηφίσετε», ενώ τόνισε ότι θα ήθελε να υπάρχει μικρότερο όριο ηλικίας για να ψηφίσει ένας πολίτης, ενώ τόνισε ότι 22-25 Σεπτεμβρίου συνεδριάζει η Επιτροπή Αλήθειας για το Δημόσιο Χρέος με ακρόαση του Γιάνη Βαρουφάκη.
Η συνέντευξη που έγινε μέσω twitter είχε τίτλο το γνωστό "Τι είπατε;" και οι πολίτες έθεσαν τα ερωτήματά τους με το hashtag #ask_Zoe.
![Ζωή: Και το λάστιχο σας αλλάζουμε, αν έρθετε να μας ψηφίσετε | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/ed398958caec7fc732fb8d9cc9d6d5e6.jpg?itok=gV9DfI-b)
![Ζωή: Και το λάστιχο σας αλλάζουμε, αν έρθετε να μας ψηφίσετε | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/539f955d43576aedffb4af66f66a0b89.jpg?itok=QfeNYILw)
![Ζωή: Και το λάστιχο σας αλλάζουμε, αν έρθετε να μας ψηφίσετε | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/7756e91efc99550ef7896887ae9037c9.jpg?itok=XaXQfdvm)
![Ζωή: Και το λάστιχο σας αλλάζουμε, αν έρθετε να μας ψηφίσετε | iefimerida.gr 3](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/90a6256c09ccbc12e698bb2d30817eae.jpg?itok=VAUE5jEe)
![Ζωή: Και το λάστιχο σας αλλάζουμε, αν έρθετε να μας ψηφίσετε | iefimerida.gr 4](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/089eb7f65621dab02320a23e00320f65.jpg?itok=upCSNSb0)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο