Super League: 3Χ3 ο Ολυμπιακός με... τριάρα επί του Πλατανιά - iefimerida.gr

Super League: 3Χ3 ο Ολυμπιακός με... τριάρα επί του Πλατανιά

Μετά τον Πανιώνιο και τον Λεβαδειακό, ο Ολυμπιακός κέρδισε με 3-1 τον Πλατανιά στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας και μετά την 3η αγωνιστική της Super League.

Οι Κρητικοί έχασαν την ευκαιρία να προηγηθούν στο σκορ από το πρώτο λεπτό με το πέναλτι του Ντίνα που έπιασε ο Ρομπέρτο και στη συνέχεια το... πλήρωσαν. Ο Τσόρι Ντομίνγκες με ένα γκολ (52’), μία ασίστ (11’) οδήγησε τους ερυθρόλευκους στην επικράτηση, ενώ είχε την δυνατότητα να σκοράρει και δεύτερη φορά αλλά δεν νίκησε τον Ολίμπα στο πέναλτι που εκτέλεσε στο 63ο λεπτό. Ο Ντουρμάζ στο 11ο λεπτό και ο Μασουακού στο 52ο λεπτό τα άλλα τέρματα των ερυθρολεύκων. Ο Μπανανά μείωσε σε 3-1 για τον Πλατανιά στο 72ο λεπτό.