Ισόπαλοι αναδείχτηκαν ΑΕΚ και Ολυμπιακός με σκορ 1-1[βίντεο] - iefimerida.gr

Ισόπαλοι αναδείχτηκαν ΑΕΚ και Ολυμπιακός με σκορ 1-1[βίντεο]

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι ανάμεσα σε ΑΕΚ και Ολυμπιακό με τις δύο ομάδες να τελειώνουν το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής στο τέλος του Μάκου και του Μοντέστο.

Η ΑΕΚ λίγο πριν το τέλος του α' ημίχρονου κατάφερε να ισοφαρίσει τον Ολυμπιακό με σουτ του Λεονάρντο (42ο λεπτό) μετατρέποντας το σκορ σε 1-1, ενώ νωρίτερα είχε ανοίξει το σκορ ο Ολυμπιακός με τον Μιραλάς ο οποίος σκόραρε με πανέμορφο πλασέ στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης.

Εν τω μεταξύ κάταγμα στην κνήμη υπέστη ο Γκουντγιόνσεν που τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε κατα τη διάρκεια του αγώνα

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Καράμπελας, Κάλα, Μανωλάς, Γεωργέας, Μάκος, Βάργκας, Λαγός, Γκούντγιονσεν, Λεονάρντο, Λυμπερόπουλος

Ολυμπιακός: Κοστάνττσο, Μοντέστο, Χολέμπας, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Μαρκάνο, Ορμπάιθ, Ιμπαγάσα, Αμντούν, Φουστέρ, Μιραλάς, Τζιμπούρ