Ενα απίστευτο γκολ από τον Μεξές - Νίκη της Μίλαν επί της Ιντερ στην Κίνα [βίντεο] - iefimerida.gr

Μίλαν και Ιντερ «μετακόμισαν» στην Κίνα προκειμένου να αναμετρηθούν σε φιλική αναμέτρηση και ο Φιλίπ Μεξές φρόντισε να αποζημιώσει όσους βρέθηκαν στις εξέδρες, πετυχαίνοντας ένα σπάνιας ομορφιάς γκολ.

Το ντέρμπι του Μιλάνου μεταφέρθηκε για ένα 90λεπτο στην Κίνα στο πλαίσιο προετοιμασίας των δύο συλλόγων αλλά και «ανοίγματος» ουσιαστικά στην αγορά της Ασίας.

Το παιχνίδι κρίθηκε από ένα ανεπανάληπτο γκολ του Φιλίπ Μεξές, με τον Γάλλο αμυντικό να σκοράρει με ασύλληπτο σουτ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ στο 62ο λεπτό. Αυτό ήταν και το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, με το οποίο οι «ροσονέρι» πήραν τη νίκη 1-0.