Με τον γνωστό δηκτικό του τρόπο, ο ΥΠΟΙΚ της Σλοβακίας Πίτερ Κάζιμιρ έγραψε την Πέμπτη την άποψή του για το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας στην ελληνική Βουλή.
Με δύο αναρτήσεις του στον προσωπικό λογαριασμό του στο Twitter, σημείωσε: «Χαιρετίζω τη θετική ψήφο του ελληνικού Κοινοβουλίου, αλλά αυτό ήταν το εύκολο μέρος της συμφωνίας».
Και προσέθεσε: «Τα πραγματικά προβλήματα και οι προκλήσεις ίσως έρθουν στη συνέχεια. Αν χαθεί η πλειοψηφία, χάνεται και η κυριότητα (σ.σ.: του νέου προγράμματος) και αυτό μπορεί να βουλιάξει την εφαρμογή των μέτρων και των μεταρρυθμίσεων».
![Κάζιμιρ (ΥΠΟΙΚ Σλοβακίας): Χαιρετίζω το «ναι» της Ελλάδας, αλλά τώρα έρχονται τα δύσκολα | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/kazimir1_1.jpg?itok=NQdH7Kjz)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο