Πολλοί ήταν αυτοί που συμμετείχαν στο φετινό Athens Pride που διεξήχθη και φέτος με επιτυχία στο κέντρο της πόλης. Στη φετινή εκδήλωση έδωσαν το παρόν πολιτικοί, καλλιτέχνες αλλά και ένας διπλωμάτης.
Πέρα από τους Ζωή Κωνσταντοπούλου, Σταύρο Θεοδωράκη και Ρένα Δούρου, στο Athens Pride βρέθηκε και ο Βρετανός πρέσβης στην Αθήνα Τζον Κίτμερ, ο οποίος μάλιστα απεύθυνε χαιρετισμό στους συμμετέχοντες λέγοντας πως είναι τιμή του η πρόσκληση που του έγινε.
![Και ο Βρετανός πρέσβης έδωσε το παρόν στο Αthens Pride [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/kitmer-1.jpg?itok=bJiZDTVV)
Μάλιστα, τουίταρε μέσω του λογαριασμού του στο Twitter φωτογραφίες, ενώ έκανε retweet τον δήμαρχο της Αθήνας Γιώργο Καμίνη, που ευχήθηκε η πρώτη υπογραφή συμφώνου συμβίωσης μεταξύ ομοφυλοφίλων να γίνει στο δημαρχείο της πόλης του.
![Και ο Βρετανός πρέσβης έδωσε το παρόν στο Αthens Pride [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/kitmer-2.jpg?itok=5dNsqZg2)
![Και ο Βρετανός πρέσβης έδωσε το παρόν στο Αthens Pride [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/kitmer-3.jpg?itok=buijWSx7)
![Και ο Βρετανός πρέσβης έδωσε το παρόν στο Αthens Pride [εικόνες] | iefimerida.gr 3](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/kitmer-5.jpg?itok=Qne-bd__)
![Και ο Βρετανός πρέσβης έδωσε το παρόν στο Αthens Pride [εικόνες] | iefimerida.gr 4](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/kitmer-6.jpg?itok=dm4SCOuJ)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο