Με σωστή διατροφή, γυμναστική, υπομονή και επιμονή η Σίσσυ Χρηστίδου κατάφερε να απαλλαγεί από τα κιλά της εγκυμοσύνης που την παίδευαν καιρό και να αποκτήσει το σώμα που πάντα ονειρευόταν.
![Η Σίσσυ Χρηστίδου έχει μείνει μισή [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/papa-19.jpg?itok=9_oOB5Zr)
Στις αρχές Μαρτίου η παρουσιάστρια δημοσίευσε φωτογραφίες που τη δείχνουν πάνω στην ζυγαριά. Οταν ο δείκτης ξεπέρασε τα 70 κιλά η όμορφη Σύσσυ συνειδητοποίησε πως πρέπει να προσέξει περισσότερο το σώμα της.
Για μήνες η παρουσιάστρια κρατούσε ενήμερους τους followers της για την εξέλιξη της προσπάθειάς της κι εκείνοι με τη σειρά τους την εμψύχωναν με τα σχόλια τους.
Σήμερα η νέα φωτογραφία που ανήρτησε στο διαδίκτυο αποδεικνύει πως η προσπάθεια της απέφερε καρπούς. Η Σίσσυ έχει χάσει τα περιττά κιλά που την παίδευαν τον τελευταίο καιρό και πλέον χαίρεται την νέα καλλίγραμμη σιλουέτα της.