Η κατάληψη του ΥΠΟΙΚ από μέλη του ΠΑΜΕ είχε ως αποτέλεσμα να μην μπορέσει ο υπουργός Οικονομίας Γιώργος Σταθάκης να ανέβει στο γραφείο του και έτσι προτίμησε να πάει για καφέ.
Ο υπουργός, αφού ολοκλήρωσε την τηλεοπτική του εμφάνιση στην ΕΡΤ, δίνοντας τη στήριξη του -όπως και άλλοι υπουργοί με την παρουσία τους στο στούντιο- στο νέο πρόγραμμα της δημόσιας τηλεόρασης κατευθύνθηκε προς το γραφείο του. Στο υπουργείο Οικονομικών όμως δεν μπόρεσε να μπει αφού βρίσκεται υπό κατάληψη από μέλη του ΠΑΜΕ.
Ετσι ο υπουργός αποφάσισε να πάει για έναν καφέ σε μία από τις καφετέριες της οδού Νίκης. Εκεί τον εντόπισε και ο φακός του iefimerida.gr.
![Ο Γιώργος Σταθάκης δεν μπόρεσε να μπει στο υπουργείο λόγω της κατάληψης από το ΠΑΜΕ και πήγε για καφέ [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/stathakis-kafe-3.jpg?itok=nh4ICu90)
![Ο Γιώργος Σταθάκης δεν μπόρεσε να μπει στο υπουργείο λόγω της κατάληψης από το ΠΑΜΕ και πήγε για καφέ [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/stathakis-kafe-2.jpg?itok=qghS3oaQ)
![Ο Γιώργος Σταθάκης δεν μπόρεσε να μπει στο υπουργείο λόγω της κατάληψης από το ΠΑΜΕ και πήγε για καφέ [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/stathakis-kafe-1.jpg?itok=yz1-_ijQ)
Εν τω μεταξύ, το ΠΑΜΕ κατόρθωσε να αναρτήσει ένα τεράστιο πανό στο Υπουργείο Οικονομικών:
![Ο Γιώργος Σταθάκης δεν μπόρεσε να μπει στο υπουργείο λόγω της κατάληψης από το ΠΑΜΕ και πήγε για καφέ [εικόνες] | iefimerida.gr 3](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/pame_2.jpg?itok=4c60EGSY)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο