Με τον Νίκο Δένδια παρομοιάζουν τον Γιάννη Πανούση οι αντιεξουσιαστές σε αφίσες που έχουν τοιχοκολλήσει παντού στα εξάρχεια.
Η εν λόγω αφίσα στην οποία υπάρχει φωτογραφία του κ. Πανούση ενώ επάνω γράφει με μεγάλα γράμματα «Βρε πως έγινε έτσι ο Δένδιας» υπογράφεται από την ομάδα «Αναρχικοί για την Κοινωνική Απελευθέρωση» και προφανώς εντάσσεται στο πλαίσιο του πολέμου που του έχουν κηρύξει οι αντιεξουσιαστές μετά και την επέμβαση στην πρυτανεία.
Η αναφορά στον Νίκο Δένδια, πάντως, δεν είναι τυχαία, καθώς ο Γιάννης Πανούσης σε εκδήλωση του Δικτύου για την Μεταρρύθμιση της Άννας Διαμαντοπούλου είχε μιλήσει για «κεκτημένο Δένδια» που πρέπει να διατηρηθεί στο κέντρο της Αθήνας.
![Η αφίσα με τον Πανούση που γέμισαν τα Εξάρχεια οι αναρχικοί [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/panousis1_3.jpg?itok=ZZB56ewH)
![Η αφίσα με τον Πανούση που γέμισαν τα Εξάρχεια οι αναρχικοί [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/panousis2_3.jpg?itok=SCxha2pD)
![Η αφίσα με τον Πανούση που γέμισαν τα Εξάρχεια οι αναρχικοί [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/panousis3.jpg?itok=Ir5dcg0L)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο