Στο μυαλό των αθλητών και των... πιτσιρικάδων δεν υπάρχουν αντιπαλότητες. Μόνο υγιείς φίλαθλοι και ινδάλματα. Αυτό επιβεβαιώθηκε όταν ένας πιτσιρικάς στην ηλικία των 7 ετών πλησίασε τον Δημήτρη Διαμαντίδη και ζήτησε αυτόγραφο πάνω στην εμφάνιση του Ολυμπιακού.
Ο μικρός, φορώντας τη φανέλα του ποδοσφαιρικού Ολυμπιακού, θαυμάζει τον Δημήτρη Διαμαντίδη. Τι και αν αυτός αγωνίζεται στον αιώνιο αντίπαλο, ο πιτσιρικάς θέλησε να πάρει ένα αυτόγραφο από τον «3D» και ο άσος του Παναθηναϊκού δεν του χάλασε χατήρι. Οπως αναφέρει το sport-fm.gr όλα συνέβησαν μετά το τέλος του πρώτου τελικού στο ΣΕΦ και ενώ η ομάδα του τριφυλλιού ήταν έτοιμη να επιβιβαστεί στο πούλμαν για να αποχωρήσει. Ο Διαμαντίδης αν και σάστισε προς στιγμήν αφού φυσικά δεν έχει συνηθίσει σε ανάλογες κινήσεις, υπέγραψε στην εμφάνιση του μικρού, ο οποίος έβγαλε προς τα έξω όλο το υγιές κομμάτι του ελληνικού αθλητισμού.
![Ο Διαμαντίδης υπέγραψε αυτόγραφο σε φανέλα του Ολυμπιακού [εικόνα] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/diamantidis_0.jpg?itok=j5lFX5HE)