Η Δανάη Στράτου είναι ένα από τα πιο όμορφα, κομψά και πολυσυζητημένα πρόσωπα της επικαιρότητας και πρόσφατα τη συνέλαβε ο φακός του Hello! να περπατάει στο κέντρο της Αθήνας και συγκεκριμένα στην λεωφόρο Αλεξάνδρας.
Η όμορφη εικαστικός ήταν ντυμένη με το αγαπημένο της «easy rider» look και στενά ρούχα που αναδείκνυαν την καλλίγραμμη σιλουέτα της.
Η σύζυγος του Υπουργού Οικονομίας έχει υιοθετήσει εδώ και μια δεκαετία την υγιεινή διατροφή και τη γυμναστική, όμως από μικρή λάτρευε την ιππασία.
Γυμνάζεται 5- 6 φορές την εβδομάδα με αερόβια και αναερόβια προγράμματα και αδιάσειστος μάρτυρας είναι το βίντεο που ανέβασε πριν από λίγο καιρό ο σύζυγός της στο Instagram.
Πολλές φορές γυμνάζεται και μαζί με τον σύζυγό της και ιδιαίτερα όταν βρίσκονται στο ησυχαστήριό τους, στην Αίγινα..
![Πώς διατηρεί η Δανάη Στράτου τη σιλουέτα της [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/2015-03/danai1_1.jpg?itok=CY_zg_rm)
![Πώς διατηρεί η Δανάη Στράτου τη σιλουέτα της [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/2015-03/danai2_1.jpg?itok=VyoFWIY1)
![Πώς διατηρεί η Δανάη Στράτου τη σιλουέτα της [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/2015-03/danai3_2.jpg?itok=E5_F6Bl_)