Είναι ένας από τους χιουμοριστικούς πίνακες που κυκλοφορούν καιρό στο Διαδίκτυο και κατά διαστήματα γίνονται ξανά και ξανά viral.
Δικαιολογημένα, αφού αναφέρεται σε κάτι που απασχολεί τους πάντες: Τις σχέσεις. Ο εν λόγω πίνακας αποτυπώνει με χιούμορ το πώς αλλάζει η σχέση ενός ζευγαριού από τον πρώτο μήνα στον ένα χρόνο αλλά και στα 10 χρόνια.
Αν αναλογιστεί κανείς και την πορεία των δικών του σχέσεων, θα διαπιστώσει ότι η συμπεριφορά του απέναντι στον σύντροφό του αλλά και η καθημερινότητα μαζί του είναι εντελώς διαφορετική στην πορεία από ό,τι στην αρχή της σχέσης.
Ολοι στην αρχή, στο στάδιο ακόμη της γνωριμίας, προσπαθούν να βγάλουν τον καλό τους εαυτό. Καθώς ο χρόνος περνά έρχεται η εξοικείωση και αργότερα η ρουτίνα και η βαρεμάρα, τα οποία αποτυπώνει με χιουμοριστικό τρόπο ο παρακάτω πίνακας:
![Eνα ζευγάρι στον 1 μήνα σχέσης, στους 12 και στα 10 χρόνια [πίνακας] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/2015-03/pinakas-zeugari1.jpg?itok=SBlRWsMk)
![Eνα ζευγάρι στον 1 μήνα σχέσης, στους 12 και στα 10 χρόνια [πίνακας] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/2015-03/pinakas-zeugari2.jpg?itok=Hz8KV3Qo)
![Eνα ζευγάρι στον 1 μήνα σχέσης, στους 12 και στα 10 χρόνια [πίνακας] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/2015-03/pinakas-zeugari3.jpg?itok=QDCuKpTM)