Επίδειξη δύναμης από την Μπάγερν - Διέσυρε 7-0 την Σαχτάρ στο Μόναχο - iefimerida.gr

Επίδειξη δύναμης από την Μπάγερν - Διέσυρε 7-0 την Σαχτάρ στο Μόναχο

Εντυπωσιακή εμφάνιση και νίκη για την Μπάγερν Μονάχου επί της Σαχτάρ Ντόνετσκ με σκορ 7-0 στη Γερμανία. Οι παίκτες του Πεπ Γκουαρντιόλα δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους Ουκρανούς και προκρίθηκαν στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ μετά το 0-0 του πρώτου αγώνα.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Μίλερ άνοιξε το σκορ με πέναλτι, φάση στην οποία αποβλήθηκε και ο Κούτσερ για την Σαχτάρ. Στο 34'ο Μπόατενγκ διαμόρφωσε το 2-0 και στο δεύτερο ημίχρονο η Μπάγερν ήταν καταιγιστική. Στο 49' ο Ριμπερί έκανε το 3-0, στο 51' ο Μίλερ το 4-0, στο 63' ο Μπαντστούμπερ το 5-0, στο 75' ο Λεβαντόφσκι το 6-0 και το τελικό 7-0 διαμόρφωσε τρία λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα ο Γκέτσε, σε μια ονειρεμένη βραδιά των Γερμανών.