Την στήριξη του στην κυβέρνηση εκφράζει με αναρτήσεις του σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης ο ευρωβουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ κ. Δημήτρης Παπαδημούλης.
Ο κ. Παπαδημούλης στηρίζει την πολιτική της κυβέρνησης στις διαπραγματεύσεις με τους εταίρους και στην πρώτη ανάρτηση του τονίζει : « Όσοι ζητούν "το 100%, εδώ και τώρα",ας μην ξεχνούν ότι η λαϊκή εντολή προς τον ΣΥΡΙΖΑ, είναι για λύση κ ανάπτυξη εντός ευρώ, όχι για δραχμή».
![Παπαδημούλης: Ο αγώνας μας απαιτεί συμμαχίες, μυαλό, αντοχή και συνοχή | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/papadimoulis-tweet_0.png?itok=BJ8qg5D3)
Σε μια δεύτερη ανάρτηση του, ο ευρωβουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ θεωρεί ότι έχουν επιτευχθεί σοβαρές βελτιώσεις στο πρόγραμμα βοήθειας : « Η κυβέρνηση Τσίπρα έχει ήδη πετύχει, με σκληρή διαπραγμάτευση, σοβαρές βελτιώσεις. Ο αγώνας μας απαιτεί συμμαχίες, μυαλό, συνοχή και αντοχή..».
![Παπαδημούλης: Ο αγώνας μας απαιτεί συμμαχίες, μυαλό, αντοχή και συνοχή | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/papadimoulis-tweet-2.png?itok=ENT1EAM2)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο