Εντυπωσιακός ο Αστέρας Τρίπολης - Διέσυρε 6-1 τον ΟΦΗ με χατ-τρικ του Μπαράλες [βίντεο] - iefimerida.gr

Κανένα περιθώριο αντίδρασης δεν άφησε στον ΟΦΗ ο Αστέρας Τρίπολης φτάνοντας σε μια εντυπωσιακή επικράτηση με σκορ 6-1.

Οι Αρκάδες είχαν καλύτερο παίκτη τον Μπαράλες, ο οποίος μόλις στο 4ο λεπτό άνοιξε το σκορ και στο 41' διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μάσα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 και ο ίδιος παίκτης στο 66' διαμόρφωσε το 4-0. Το 5-0 ήρθε ξανά από τον Μπαράλες στο 79' με τον ΟΦΗ να μειώνει από το σημείο του πέναλτι στο 88ο λεπτό με σκόρερ τον Λαμπρόπουλο. Ελάχιστα πριν το σφύριγμα της λήξης όμως, ο Πάρα ήρθε να προστέσει και αυτός το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ διαμορφώνοντας το τελικό 6-1 για τους γηπεδούχους.