Επιτέλους... νίκη για τον ΠΑΟΚ – Διπλό με 3-1 στη Βέροια [βίντεο] - iefimerida.gr

Επιτέλους... νίκη για τον ΠΑΟΚ – Διπλό με 3-1 στη Βέροια [βίντεο]

Μετά από μια μακρά περίοδο κρίσης με συνεχή αρνητικά αποτελέσματα, ο ΠΑΟΚ πήρε μια σημαντική νίκη με 3-1 μέσα στη Βέροια για την Super League.

Κάτι από την ομάδα που έφτασε να διεκδικεί το πρωτάθλημα θύμισε ο ΠΑΟΚ στη Βέροια, φεύγοντας με μια νίκη-οξυγόνο

Και καθαρίζοντας νωρίς το ματς, σημειώνοντας τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο, επέστρεψε επιτέλους στις νίκες (1-3).

O Περέιρα με προβολή (10'), ο Βίτορ με κεφαλιά (28') και ο Νομπόα που άνοιξε λογαριασμό με υπέροχο μονοκόμματο σουτ (42') σκόραραν «Δικέφαλου του Βορρά».

Με ένα εξίσου όμορφο γκολ ο Ντουμίτρου πέτυχε το γκολ της τιμής (61') για τους γηπεδούχους.

Βέροια (Γκρανέρο): Χινάρ, Οστοιτς, Μπράβο, Βέρζτος, Νέτο, Τάτος (53΄ Κάμπορα), Μπατιόν, Ντουμίτρου, Μπεν (73' Γεωργιάδης), Μπαρκάν (53' Ναζλίδης), Βεργώνης

ΠΑΟΚ (Αναστασιάδης): Ιτάνζ, Παπαγιαννόπουλος (90+ Πούγγουρας), Βίτορ, Κόστα, Κωνσταντινίδης (84' Κίτσιου), Κάτσε, Νομπόα, Σκόνδρας, Γκολάσα, Μακ (81' Πόζογλου), Περέιρα

Σε αγώνες για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Πανθρακικός-Παναιτωλικός 0-0

Καλλονή-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0

Βέροια-ΠΑΟΚ 1-3

Νίκη Βόλου-Ξάνθη 0-3 (α.α.)