Δύο γκολ ο Φετφατζίδης στην ισοπαλία της Τζένοα 3-3 με την Σασουόλο [βίντεο] - iefimerida.gr

Δύο γκολ ο Φετφατζίδης στην ισοπαλία της Τζένοα 3-3 με την Σασουόλο [βίντεο]

Από την αρχή της χρονιάς δεν είχε ξεκινήσει βασικός. Τα πολλά προβλήματα τραυματισμών όμως τον έφεραν για πρώτη φορά φέτος στην 11άδα και ο Γιάννης Φετφατζίδης άρπαξε την ευκαιρία από τα μαλλιά σκοράροντας δύο φορές στην ισοπαλία 3-3 με την Σασουόλο.

Σε ένα εντυπωσιακό ματς, η Σασουόλο κατάφερε να φύγει αήττητη από το «Μαράσι» αποσπώντας την ισοπαλία 3-3 από την Τζένοα. Βέβαια έτσι όπως εξελίχθηκε η αναμέτρηση οι φιλοξενούμενοι θα πρέπει να αισθάνονται και άτυχοι μιας και δέχθηκαν την ισοφάριση στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιάννη Φετφατζίδη. Νωρίτερα μάλιστα ο Έλληνας άσος είχε ισοφαρίσει ξανά σε 2-2 με πολύ ωραία προσπάθεια και πλασέ.