![Συγκίνηση στην κοπή πίτας της Προεδρίας: Ο αποχαιρετισμός Παπούλια με... χρησμό [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/2015-01/14865539.jpg?itok=yeTXHTBR)
![Συγκίνηση στην κοπή πίτας της Προεδρίας: Ο αποχαιρετισμός Παπούλια με... χρησμό [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/2015-01/14865546.jpg?itok=nGZIMYXl)
«Είναι ημέρα συγκινησιακής φόρτισης για μένα, γιατί είναι η τελευταία πίτα που κόβω μαζί σας, στο Προεδρικό» είπε και συνέχισε: «Σας ευχαριστώ για τη συμβολή σας ώστε ο θεσμός της Προεδρίας να δουλέψει άψογα αυτά τα δέκα χρόνια... Θα σας θυμάμαι πάντα, άλλωστε είναι αδύνατο να ξεχάσεις δέκα χρόνια συνεργασίας και μάλιστα σε δύσκολους καιρούς. Εύχομαι ο νέος χρόνος να είναι καλύτερος από τον προηγούμενο. Ελπίζω και εύχομαι να μην χαθούμε. Θα είσθε πάντα ένα αναπόσπαστο κομμάτι της ζωής μου».
![Συγκίνηση στην κοπή πίτας της Προεδρίας: Ο αποχαιρετισμός Παπούλια με... χρησμό [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/2015-01/14865540.jpg?itok=PFLxdc3t)
![Συγκίνηση στην κοπή πίτας της Προεδρίας: Ο αποχαιρετισμός Παπούλια με... χρησμό [εικόνες] | iefimerida.gr 3](/sites/default/files/styles/in_article/public/2015-01/14865552.jpg?itok=JSt1c0ey)
Λίγο αργότερα, σε σύντομη συνομιλία που είχε με τους δημοσιογράφους ο κ. Παπούλιας ρωτήθηκε πώς βλέπει τα πράγματα:
«Δύσκολα... για μένα...» απάντησε.
«Γιατί» τον ρώτησαν οι δημοσιογράφοι.
«Υπάρχουν ζητήματα συνταγματικά κι άλλα...» ανέφερε.
«Ποια ήταν η πιο δύσκολη στιγμή σας;»
«Καθίστε να περάσουν οι εκλογές και θα σας πω...» είπε, ευχόμενος και πάλι «Καλή Χρονιά».
![Συγκίνηση στην κοπή πίτας της Προεδρίας: Ο αποχαιρετισμός Παπούλια με... χρησμό [εικόνες] | iefimerida.gr 4](/sites/default/files/styles/in_article/public/2015-01/14865542.jpg?itok=Hh7lzgLG)